Program do projektowania wykrojników

Do czego służy wykrojnik i dlaczego jest tak ważny?

Urządzenie składa się ze specjalnej matrycy służącej do wycinania dowolnych kształtów (otworów oraz zgięć) w ustalonych przez projektanta miejscach obrabianego materiału. W szybki i precyzyjny sposób wycina z arkusza siatkę pudełka dostosowanego do wymogów. W późniejszym etapie produkcji urządzenie pozwala na złożenie kartonu oraz stworzenie opakowania zgodnego z wcześniejszymi założeniami ustalonymi z klientem lub obmyślanymi w programie Picador Software 3D.

Nowoczesny program Picador 3D Software jest szczególnie pożądany przez rysowników, projektantów matryc oraz przedstawicieli branży introligatorskiej i poligraficznej. Umożliwia dokładne obliczenie potrzebnych wartości i materiałów, a następnie uzyskanie produktu końcowego z papieru, kartonu lub tektury.
 

Projektowanie wykrojników

Przed stworzeniem koncepcji opakowania z Picador Software należy jednak zaprojektować, a następnie wyprodukować wykrojnik, który posłuży do uformowania nowo powstałego pudełka. Do tego potrzebne jest wsparcie w postaci oprogramowania, służącego do nakreślania propozycji opakowania w technologii 3D.

Każdy producent opakowań doskonale zdaje sobie sprawę, jak ważna jest dokładność w projektowaniu wykrojników, które pozwalają na uzyskanie rysunku o specjalnym kształcie zgodnym z życzeniem klienta lub posiadającym dodatkowe wcięcia niezbędne na dalszym etapie produkcji. W precyzyjnym tworzeniu matryc pomaga oprogramowanie Picador Software wykorzystujące technologię 3D.